Lutowy kącik zapowiedzi.

W styczniu kącika nie było, bo początek roku to zazwyczaj posucha - wydawnictwa wiedzą, że ludzie nakupili książek pod choinkę i przez chwilę spasują. Zwłaszcza, że portfel chudy po Gwiazdce.
Teraz się już jednak coś ruszyło. :)

Na początek coś dla dzieci.

1. Media Rodzina wyda książkę, będącą poradnikiem małego wynalazcy i eksperymentatora. Propozycje kreatywnych zabaw pod rękę z Findusem, który jest znany z tego, że choinkę dekoruje odpadkami z warsztatu. Niestety na stronie wydawnictwa nie ma podanej daty premiery (a przynajmniej ja nie znalazłam).


2. Dwie Siostry mają ładnie ilustrowaną propozycję dla maluchów. O jedzeniu. Premiera w tym miesiącu.


3. Dla miłośników Minecrafta dwie kolejne powieści z tego uniwersum. Przyznaję, że mój syn pochłania książki z tej serii w rekordowym tempie. Przyznaję też, że ja żadnej z nich osobiście nie czytałam. Niemniej - dzieciaki to kochają. "Portal" ukaże się 28. lutego, a to drugie 18. marca.4. Od niezawodnego Czarnego książka o światku ojca Rydzyka. Zacieram rączki. To może być niezłe. :> Do kupienia 18. marca.


5. Literackie ma dla nas nową Munro. Już 19. lutego.


6. A Albatros lisy Vonneguta. 20. lutego.7. Oraz autobiografię pana Cleese'a. Podobno bardzo zabawna. ;) Premiera 18. marca.


8. Nowy komiks Gaimana dopiero we wrześniu (w oryginale, czy będzie kiedyś po polsku, to nie wiem), ale wrzucam ku pamięci.


9. A na koniec informacja dla miłośników fantastyki i Cassandry Clare. W kwietniu wydawnictwo Albatros wypuści pierwszy tom serii Magisterium. Podobno fajnej. :)
Z przyjemnością czytałam serię Mortal instruments, chociaż musiałam ignorować jej nastolatkowość. Niemniej - podobał mi się świat Nocnych Łowców i czuję, że ta autorka ma spory potencjał, bo każdy kolejny tom był nieco lepszy i mniej niezgrabny. Po Magisterium też pewnie sięgnę. :)


1 komentarz:

  1. No moi też już tupią, kiedy nowy Minecraft wyjdzie :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Na regale , Blogger