Październikowy kącik zapowiedzi.

Kącik zapowiedzi dość przydatny przed Targami Książki (i Gwiazdką ;)), bo przedsprzedaż na Targach kwitnie. :)

Dzisiaj głównie książki dla dzieci, wybrane ze względu na ilustracje. Nie kupuję już takich od pewnego czasu, bo brak mi pretekstu w postaci dziecka w stosownym wieku, ale ciągle lubię śledzić ten rynek, bo tak pięknie się rozwija. :)

1. Niezwykła książka dla dzieci o niezwykłym bohaterze. Ignatek to mały smutny szkielecik narysowany przez Pawła Pawlaka. 14. października w księgarniach. Ja na pewno pójdę przejrzeć tę książkę na Targach.


2. "Demoniczna dentystka" - jako że zarówno ja jak i mój syn uwielbiamy książki pana Walliamsa (mało kto tak pisuje dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym), to popędzimy kupić na pewno. W księgarniach od 19. października.


3. Dwie Siostry uczą maluchy liczenia w ładnym wydaniu. W tym miesiącu.4. 30 pięknych plansz o świecie pszczół. Także od Dwóch Sióstr. Również do kupienia jeszcze w tym miesiącu.5. Zakamarki dają dzieciom Inwentarz drzew i Inwentarz zwierząt już 15. października.
6. Leksykon morskich pojęć z pięknymi ilustracjami Andre Letrii od wydawnictwa Tako. Wrzucam poglądowe zdjęcia wnętrza z oryginalnego wydania. Książka ukaże się 11. listopada.
7. Kolejna wariacja na temat Kapturka. Tym razem tekst w wersji z XIX wieku zestawiony ze świetnymi ilustracjami Joanny Concejo. 22. października.


8. Książka nagrodzona na konkursie literackim im. Astrid Lindgren. Nic nie wiem o treści, ale uwielbiam ilustracje pani Dziubak i ufam wydawnictwu Literatura, więc:Premiera jeszcze przed zimą. Podobno.

8. "Rok w lesie" - także ze względu na ilustracje Emilii Dziubak. :) 21. października.


9. "Tymek i Mistrz" - bo to bardzo dobry komiks. I bawi nie tylko dzieci. :) Do kupienia na początku listopada.


10. Na sam koniec coś z zupełnie innej beczki. Wznowienie. Czarne i 600 stron o Jedwabnem. To książka, która wywołuje koszmarną depresję. Książka, którą polecała Szymborska i Kapuściński. Książka, którą trzeba. Jeszcze w tym miesiącu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Na regale , Blogger