Czerwcowy kącik zapowiedzi.

Kącik zapowiedzi (tym razem wyłącznie dla dzieci - z okazji Dnia Dziecka) zainspirowany wywiadem z założycielką wydawnictwa Zakamarki. Wywiadem, w którym zapowiada m.in. nową Mamę Mu w tym roku! Link wrzucałam już na G+ i FB, ale tutaj też się nim podzielę z radości. :)

1. No to zaczynamy od Szwedów.
Rodzice, którzy znają książeczki o Maksie, na pewno znają też Barbro Lindgren - świetną autorkę książek dla najmłodszych czytelników. Kiedy mój syn był całkiem tyci i zaczynał przygodę w książkami, Maks był jedną z niewielu dostępnych na rynku ładnych pozycji dla takich, powiedzmy, dwulatków. Zakamarki wydały więc kolejną serię dla dzieci zupełnie malutkich - serię o Bolusiu. Ukaże się jeszcze w czerwcu.

2.  Wydawnictwo Austeria specjalizuje się w tzw. judaicach. Nie wydaje zbyt wiele i zbyt często, ale tym razem, na wakacje, ma do zaproponowania dwie ciekawostki dla dzieci - w sam raz do zapoznania się z żydowską kulturą. Pierwsza z nich to kolorowanka pomocna przy nauce alfabetu hebrajskiego, a druga - zbiór żydowskich bajek. Do kupienia w lipcu.3. Dla miłośników specyficznego Janosha (my sami mamy uczucia bardzo mieszane w stosunku do tego pana - czasem się zachwycaliśmy, a czasem wręcz przeciwnie) - zbiór z nowymi opowiadaniami i nowe wydanie kilku starych, ale w zbiorczym ujęciu. Od wydawnictwa Znak, do kupienia dopiero w sierpniu. 


4. Wydawnictwo Znak ma też propozycję dla dzieci, które lubiły Koszmarnego Karolka, ale już z niego wyrosły - nowa książka tej samej autorki. Rekomendowana jako lektura uzupełniająca w klasach IV-VI (ale nie skreślajcie jej z tego powodu - kto wie, może nie będzie zła ;)). Z ilustracjami Tony'ego Rossa.
Do kupienia pod koniec czerwca.


5. Dwie Siostry też nie próżnują. Mają dla nas książkę norweskiej autorki dla dzieci od lat trzech. Potencjalnie fajna rzecz o dziecięcym zbieractwie. :) Premiera jeszcze w tym miesiącu.


6. A od Kultury Gniewu - nowy Shaun Tan!!! Także do dostania w czerwcu.


7. A na koniec - nie tyle zapowiedź, co zwrócenie uwagi na ciekawą nowość, która nie jest nowością. :) Zbiorcze, ładne wydanie Mary Poppins od wydawnictwa Jaguar. Gdyby ktoś jeszcze nie miał - warto rozważyć. Już w sklepach.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Na regale , Blogger