Listopadowy kącik zapowiedzi wydawniczych.

Listopad nie wypada najgorzej, jeśli chodzi o zapowiedzi. Na pierwszym miejscu w kąciku będzie coś, co nie jest nowością, ale wznowieniem. Wiele osób czekało na to, bo Garth Nix napisał właśnie czwarty tom (dostępny od jutra na Amazonie), który pewnie wkrótce ukaże się po polsku. Wydawnictwo wyczuło pismo nosem i postanowiło szybko przypomnieć czytelnikom, o co cho. I dobrze, bo od lat książki te były praktycznie nieosiągalne, a moim skromnym zdaniem są bardzo dobre. Tak więc:

1. Trylogia (póki co) Abhorsen Gartha Nixa ukaże się już 20. listopada. Jeśli jeszcze nie znacie, to przeczytajcie. Kawał fajnej historii. :)
 A czwarty tom póki co tylko po angielsku już od jutra:


2. A dla dzieci na święta nowiutka Mama Mu. :) Od 26. listopada. W sam raz na Mikołajki/pod choinkę/co kto tam lubi.


3. A dla maluchów kolorowanka Tulleta (tego od "Naciśnij mnie"). Od 3. listopada w księgarniach.


4. Dla nieco starszych kolejny tom Pożyczalskich. Premiera 14. listopada.


5. Nowy Pratchett - tym razem opowiadania dla dzieci (tak mi się przynajmniej wydaje, sądząc z opisów w internetach ;)). W księgarniach 10. listopada.


6. I świeżutka książka Mizielińskich z kultowej serii. Jak zwykle wydawnictwo Dwie Siostry. Data premiery: 21. listopada.


7. Dla zupełnie starszych - nowa książka autora "Lonniedynu" (który bardzo lubię). Mieville już 24. listopada. 


8. Dla młodszych nastolatków pierwszy tom podobno znanej na świecie trylogii. Potencjalny hit wśród dzieciaków w wieku szkolnym. Od wydawnictwa Dwie Siostry. Poczytajcie o tej książce TUTAJ. Premiera w listopadzie.


9. Jak co roku w okolicy świąt - nowy Clarkson. Już w tym tygodniu do kupienia (7. listopada).


10. Wiedźmin w wersji komiksowej dla fanów i fanatyków. Ja z Wiedźmina to najbardziej lubię akurat grę komputerową, ale wiem, że wiele osób się ucieszy, że już jutro do kupienia to:


11. Davies, nowy Davies! :) 17. listopada.


12. A tutaj ciekawostka bajkowo-malarska. Książka o Ali Babie napisana i ilustrowana przez Józefa Wilkonia. Wydawnictwo Czytelnik wypuści to cudo 13. listopada.


13. A na sam koniec zapowiedź bardzo odległa, ale póki o niej pamiętam, napiszę - kolejny tom "Interświata". Ukaże się 19. maja 2015 roku w oryginale. Trudno powiedzieć, kiedy będzie tłumaczenie, ale ponieważ uwielbiam Gaimana, to muszę o tym napisać chociażby po to, żebym sama o tym nie zapomniała. :)1 komentarz:

  1. Nowy Pratchet jak najbardziej w księgarniach już jest :) Zerknęłam dziś w przelocie i chyba faktycznie dla dzieci, sądząc po rozstrzeleniu wierszy na stronie (no dobra, nie tylko).

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Na regale , Blogger