19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie - ZAPOWIEDŹ

Ci, którzy czytają mojego bloga od dłuższego czasu, wiedzą, że uwielbiam krakowskie Targi Książki i przygotowuję się do nich bardzo sumiennie. :) W tym roku nie jest inaczej. Na stronie targów już jest dostępna lista wystawców i stosowna mapka. Przeanalizowałam też dokładnie listę wydarzeń i spotkań.

Dla leniwych lub nie mających wolnego czasu, ale mających podobne do moich zainteresowania literackie (także książką dla dzieci), przygotowałam swoją listę rzeczy interesujących. Korzystajcie, jeśli chcecie. :)Jeśli idziecie na Targi z dziećmi w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, to przez całe Targi np. na stoisku Cafe Szafe (A53) będą organizowane dla nich cały czas najróżniejszej maści warsztaty. Zobaczcie sobie, jakie konkretnie, na liście wydarzeń i spotkań. Organizator zadbał też o to, żeby z listy atrakcji wyłuskać te dla dzieci i zrobił OSOBNĄ LISTĘ.

Gorąco doradzam też, żeby w miarę możliwości z dziećmi przyjść raczej w czwartek lub piątek, bo w weekend na Targach każdego roku jest WŚCIEKŁY tłok i kilometrowe kolejki. Nawet nowa, duża hala EXPO nie jest z gumy.
Ja mam ten komfort, że zawsze wybieram się w czwartek lub piątek rano, żeby spacerować między stoiskami na luzie i w spokoju. No i mniej się boję, że zgubię dziecko. ;)

Z interesujących (dla mnie lub dla dziecka) spotkań wybrałam dla siebie w sumie niewiele, bo interesuje mnie wyłącznie czwartek lub piątek (ale przypominam, że można kupić - nawet już teraz, przez internet - bilet na wszystkie cztery dni Targów), ale dla Was przejrzałam wszystkie dni.

W czwartek nic mnie nie zachwyciło, ale to dobry dzień na spokojne oglądanie i kupowanie (no i nie ma szansy, że jakaś konkretna pozycja "wyjdzie", zanim dotrzecie na Targi). Mała wskazówka - halę otwierają o dziesiątej rano, za to w bocznych salach konferencyjnych oficjalne otwarcie jest o godzinie dwunastej. I wtedy - czary mary - z jednej strony napływa sporo dziennikarzy i przedstawicieli wystawców, ale z drugiej - znikają oni w osobnych salach, a przy stoiskach zostają sprzedawcy i zwiedzający, więc w efekcie jest całkiem luźno. Miło wtedy oglądać książki w spokoju. :]

W piątek: o godz. 12.00 na stoisku A10 wydawnictwa Multico spotkanie z Wojciechem Mikołuszko, autorem m.in. "Z tatą w przyrodę".
O 13.00 na stoisku A44 (wydawnictwo Bis) dla maluchów będzie podpisywać książki Agnieszka Frączek. Ta sama autorka będzie godzinę później na stoisku C36 (wydawnictwo Debit).
Późnym popołudniem, o godz. 17.00 na stoisku Znaku (C29) Joanna Olczak-Ronikier będzie podpisywać swoją najnowszą książkę (którą mam zamiar kupić, bo lubię i auorkę i temat) "O powojennym Krakowie".

Ponieważ oficjalnym gościem tegorocznych Targów jest Litwa, to litewscy ilustratorzy książek dla dzieci mają w sali Budapeszt (taka nazwa, zerknijcie sobie na mapce ;)) warsztaty rysunkowe dla dzieci. Mogą być bardzo fajne. :) Trwają w piątek od dziesiątej do czternastej.

W sobotę: Szczepan Twardoch o godz. 10.00 na stoisku Wydawnictwa Literackiego (D15).
Godzinę później dla dzieci pan Kasdepke na stoisku Naszej Księgarni (D36). Później przeniesie się do Agory, by o 13.30 na stanowisku A11 podpisywać książki.
Jak zleci kolejna godzinka, to o dwunastej na stoisku Media Rodzina (D17; Media Rodzina zawsze ma, nota bene, bardzo fajne stoiska - w tym roku będę tam kupować ilustrowanego Harrego Pottera) Wojciech Widłak. I będzie tam siedział kilka godzin, bidulek.
I znowu mija godzina, nadchodzi trzynasta, a na stanowisku a5 (D10) siedzi Adam Zagajewski. Jeśli ktoś nie będzie w poetyckim nastroju, to w tym samym czasie Maria Czubaszek na C30 (Prószyński).
Ewa Lipska o 15.00 zastąpi pana Zagajewskiego w D10.

Głośnych nazwisk jest więcej, ale wybrałam tylko kilka. Pełna, bogata sobotnia lista TUTAJ. Sobota jest zwykle nieoficjalnym "głównym" dniem targów - największy tłok, najwięcej spotkań (żeby tłok rozładować i żeby w tym samym czasie było tylu ciekawych gości w różnych miejscach hali, żeby tłumy się nieco rozproszyły).

Niedziela już NIECO spokojniejsza.
Wybrałabym Adama Wajraka o 10.30 w Agorze (A11). Pół godziny później Jan Kanty Pawluśkiewicz w Literackim (D15). O trzynastej Huelle w Znaku. W tym samym czasie pani Grzebałkowska w Agorze (a o czternastej będzie w Znaku), a także Tomasz Rożek na C48 (Foksal, Empik) - będzie podpisywał nową książkę, na którą z dzieckiem bardzo czekamy. Po znakomitym "Kosmosie" czas na "Człowieka".

Pełna lista niedzielnych spotkań TUTAJ.

Za to pełna, alfabetyczna lista gości (oraz tego, gdzie i kiedy ich można spotkać) - do przejrzenia TUTAJ. Jest imponująca. :)

I tak o. Szykujcie się. O Targach jeszcze na pewno wkrótce napiszę więcej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Na regale , Blogger