Kącik z cytatem. Światowy Dzień Książki.

Dzisiaj łączę dwa tematy - moje postanowienie, że przez jakiś czas kącik z cytatem będzie poświęcony Terry'emu Pratchettowi i fakt, iż dzisiaj mamy Światowy Dzień Książki. :)

Księgi magiczne mają coś w rodzaju własnego życia. Niektóre nawet zbyt wiele; na przykład pierwsze wydanie "Necrotelicomniconu" trzeba trzymać między żelaznymi płytami, "Prawdziwa Sztuka Lewitacyi" spędziła ostatnie sto pięćdziesiąt lat między krokwiami dachu, a "Compendyum Magji Seksu Ge Fordge'a" tkwi w kadzi z lodem, w osobnym pomieszczeniu, surowa reguła zaś stwierdza, że dzieło to mogą czytać jedynie magowie po osiemdziesiątce, w miarę możliwości martwi.
"Czarodzicielstwo"

Ktoś, kto całe życie spędził pod gołym niebem, umie do­cenić so­lidną, grubą księgę. Jeśli człowiek os­trożnie wy­rywa kar­tki, ta­ka księga wys­tar­czy na cały rok roz­pa­lania og­nisk. Nieraz garść wilgotnych gałązek i sucha książka mogą oca­lić życie. A kiedy ma się ochotę za­palić i nie można zna­leźć faj­ki, książka jest niezastąpiona. 
"Blask fantastyczny"


W większości starych bibliotek książki są przymocowane na łańcuchach do półek, żeby uchronić je przed zniszczeniem przez ludzi. W Bibliotece Niewidocznego Uniwersytetu, naturalnie, chodziło o coś odwrotnego.
"Czarodzicielstwo"

I tak o.
Życzę Wam wielu wspaniałych książek w tym roku. I czasu na ich czytanie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Na regale , Blogger