Kącik zapowiedzi.

Ponieważ mam już całe imponujące CZTERY głosy ZA kącikiem zapowiedzi wydawniczych, a żadnego PRZECIW, to swoją obsesję przeglądania stron wydawnictw wykorzystam na blogu. :) Od dzisiaj - mniej więcej raz w miesiącu będę wrzucać subiektywnie najciekawsze zapowiedzi na rynku księgarskim.

1. Na początek zapowiedź komiksowa od Wydawnictwa SQN - wreszcie po polsku druga część komiksu Aronofsky'ego - "Noe. Wszystko, co pełza po ziemi". Film na podstawie tegoż ukaże się także w tym roku. Obie rzeczy mają szansę okazać się znakomite (i pewnie traumatyczne, znając Aronofsky'ego). :)


W księgarniach od 15. stycznia.

2. Dla kochających zmarłego profesora Szczeklika - wywiad rzeka, przeprowadzony przez Jerzego Illga. Oczywiście od Znaku.

W księgarniach od 13. stycznia.

3. "Atlas wysp odległych" Judith Schalansky - książka, w której świat się podobno zakochał. Mapy i dane mało znanych wysepek, podróż palcem po atlasie, ponoć uczta dla wyobraźni. Można poczytać na temat tej pozycji na przykład TUTAJ i TUTAJ. Bardzo jestem ciekawa i na pewno przyjrzę się tej książce przy najbliższej okazji.

U nas wydadzą "Atlas" Dwie Siostry (tak, te od cudownych "Map" Mizielińskich :)).


W księgarniach od 16. stycznia.

4. "Moje wypieki i desery" - książka kucharska kultowej blogerki kulinarnej.
Od kiedy mam łatwo dostępny internet nawet w telefonie, nie odczuwam potrzeby kupowania książek kucharskich, bo wszystkie przepisy mogę znaleźć w każdej chwili w internecie, ale tę książkę na pewno przynajmniej obejrzę w księgarni. :)


Do kupienia od 20. stycznia.

5. "Rycerz siedmiu królestw" - absolutne must read dla miłośników Pieśni lodu i ognia.
W oczekiwaniu na kolejny tom sagi można się zapoznać z młodością Aegona Targaryena.


W księgarniach od 30. stycznia.

6. Druga część "Długiej ziemi" Pratchetta.


Od 21. stycznia.

7. Nowa Munro! :) Znowu o kobietach.


Od 22. stycznia w księgarniach.

2 komentarze:

 1. Kochana,
  Moje wypieki widziałam przed świętami już w empiku, więc pewnie wpadły Ci już w ręce, czy tak? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety jeszcze nie widziałam, bo nie bardzo miałam kiedy wybrać się do niewirtualnej księgarni. :) Ale to tylko kwestia czasu. :)

   Usuń

Copyright © 2014 Na regale , Blogger