Lutowy kącik zapowiedzi.

Drugi kącik zapowiedzi pełen książek dla dzieci. :)

Zaczynam od wydawnictwa Zakamarki - jednego z moich ulubionych.

1. Już wkrótce miłośników Biura Detektywistycznego Lassego i Mai ucieszy nowy odcinek ich przygód - "Tajemnica urodzin". Seria jest znakomita dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. :)


Niestety wydawnictwo nie podaje dokładnej daty wydania.

2. Kolejna książka z tej samej stajni - następny odcinek serii "Dzieci filozofują". Tym razem - "Ja, co to takiego?"


Tutaj także nie znam dokładnej daty wydania.

3. Wydawnictwo Media Rodzina wypuści wkrótce spod swoich skrzydeł dwie książki ilustrowane przez wspaniałego Roberto Innocentiego. Pierwsza z nich to Czerwony Kapturek na nowo - "Czerwony Kapturek w wielkim mieście".


W sprzedaży od 28. lutego.

4. Kolejna książka, to klasyka wydana na nowo - nowe tłumaczenie (by Polkowski - ten pan od Harrego Pottera :)) i nowe ilustracje (Innocentiego właśnie). "Wyspa skarbów" Stevensona.
Obecnie możemy wybierać między co najmniej dwoma znakomitymi wydaniami tej książki, bo oficyna Buchmann niedawno wydała "Wyspę" z ilustracjami Ingpena.


5. Wydawnictwo Centrala z swoim fejsbukowym profilu zapowiada, że w ciągu najbliższego miesiąca ukaże się po polsku kolejna Hilda. Nie mogę się doczekać! :)


6. Na początku marca wydawnictwo EneDueRabe wznowi (a przynajmniej tak zapowiada na fejsbuku) cudowną, dawno na rynku księgarskim nie widzianą, "Niebezpieczną podróż" Tove Jansson. Strasznie się cieszę. :)


7. Na koniec dwie pozycje dla dorosłych - Kultura Gniewu wyda po polsku komiks "Reprobus", nagrodzony w Niemczech w kategorii "najpiękniejsza książka roku". Faktycznie, zapowiada się olśniewająco.


Data wydania: 27. dzień lutego.

8. I ostatnia książka w kąciku - cóż, czytadło, ale wiem, że wiele osób na tą książkę czeka. Pewnie też dorwę jakiegoś ebooka, bo z zasady papierowe książki kupuję tylko, jeśli mają zdjęcia i ilustracje. ;)
Tytuł oryginalny to "Bridget Jones: Mad About the Boy". Tytuł polski - "Bridget Jones: Szalejąc za facetem". Brzmi jakoś bardziej - no nie wiem - głupio, ale podobno Bridget w tym odcinku też jest wkurzająca. Książka zostanie wydana przed wydawnictwo Zysk.


W sprzedaży od 5. marca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Na regale , Blogger