Majowy kącik zapowiedzi.

Tym razem kącik zapowiedzi głównie dla dzieci.

1. Z okazji setnych urodzin Tove Jansson Nasza Księgarnia wyda na nowo Muminki. Od 18. czerwca będzie można kupić śliczne, nowe wydanie. Jeśli ktoś jeszcze Muminków nie ma (czy to w ogóle możliwe?), to jest to wersja do poważnego rozważenia. :) Każdy tom w osobnej książce.2. Wydawnictwo Zakamarki ma do zaproponowania dwie skandynawskie nowości: kolejne przygody Duni ("Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa" Legercrantza i Evy Eriksson) i lekko absurdalną opowieść Fridy Nilsson o macierzyństwie i o tym, że pozory mylą ("Moja mama gorylica"). Do kupienia na początku czerwca.3. Trzy komiksowe, przyrodnicze nowości Tomasza Samojlika. Nowe wydanie "Ostatniego żubra", kolejna część "Ryjówki przeznaczenia" i nowość, o której nic nie wiem, ale pewnie będzie super ;) - "Pikotek chce być odkryty".
"Ostatni żubr" już do kupienia na stronie Centrali Gniewu. Reszta dostępna będzie podobno wkrótce, choć dokładnie nie wiem, kiedy. :)
4. Niezwykła nowość od wydawnictwa Albus. "Metryka nocnika" to historia ubikacji (w różnych jej formach). Do przeczytania i obejrzenia dokładniej na stronie wydawnictwa TUTAJ. Obecnie można już tę pozycję kupić na trwających właśnie Warszawskich Targach Książki. 


5. A od wydawnictwa Media Rodzina - "Najsłynniejsze legendy europejskie". Spisane przez Inkiowa, zilustrowane przez Gebharda. Miła pozycja dla tych, którzy chcą zapoznać dzieci z Robin Hoodem, Wilhelmem Tellem i tak dalej. Do kupienia w czerwcu.


6. A na koniec coś niekoniecznie dla dzieci - książka kucharska od autorki bloga White Plate. Wygląda obłędnie. :) Ale nie wiem, kiedy dokładnie pojawi się w księgarniach. Podobno niedługo. :)


1 komentarz:

  1. Dorzuciłabym jeszcze bardzo oczekiwane nowe wydanie "Muka w podróży dookoła świata". :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Na regale , Blogger