Sierpniowy kącik zapowiedzi.

Lipcowego kącika nie było, bo są wakacje.
Nie czytam prawie w ogóle, bo są wakacje.
Wakacje są strasznie pracowite, zwłaszcza kiedy ma się dzieci. I upał. Albo się z tymi dziećmi wyjeżdża. W upał. I w ogóle.
No ale sierpniowy, krótki kącik jest. :)

1. Egmont wyda wreszcie po polsku Wonder Woman. W sprzedaży od jutra. Dla fanów komiksów o superbohaterach (mój syn ma fazę na superbohaterów i - w ramach edukacji genderowej ;) - muszę mu też Wonder Woman podsunąć).


2. Znowu Munro. Wiem, pewnie nigdy i tak nie przeczytam wszystkiego, co napisała, ale ponieważ to są - zakładam z góry - dobre książki, to informuję uprzejmie, że.
Do kupienia w pierwszej połowie września.


3. Wspomnienia o Hellerze, napisane przez jego córkę. Potencjalnie bardzo ciekawe.
W księgarniach od 19. września.


4. Nowa książka autorki Adriana Mole'a. Lubię Sue Townsend. Lubiłam kiedyś Adriana.
W sprzedaży już za tydzień.
5. Od Zakamarków - nowy Pomelo dla maluszków. Informacja dla rodziców najmłodszych czytelników. Pomelo jest super. Do kupienia już od 27. sierpnia.


6. Od Wydawnictwa Widnokrąg - pięknie ilustrowana historia poczty. Zakładam, że będzie to coś w rodzaju "Kroniki nocnika" (recenzja wkrótce), czyli historia pewnych elementów życia codziennego w wersji dla dzieci.
Dostępne we wrześniu.


7. Na koniec hit nad hity - jako miłośnicy Walliamsa i jego "Babci rabuś" - nie możemy się doczekać kolejnej książki tego autora. Przebieramy niecierpliwie nogami, a trochę nam tego przebierania jeszcze zostało, bo premiera dopiero w październiku. Ale beware. :)


4 komentarze:

 1. osobiście dodałbym jeszcze dwie pozycje
  - Pięć tysięcy kilometrów na sekundę
  oraz
  - Zycie. Powieść graficzna

  OdpowiedzUsuń
 2. Nr 4,5,6 zdecydowanie moi faworyci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomelo - dla maluszków? W życiu! Chyba że ja między 30 a 40, mąż w podobnym wieku i ośmioletni syn się do maluszków zaliczamy. Pomelo dla wszystkich! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie dobre książki sprawiają przyjemność nie tylko osobom, dla których były tworzone. :)

   Usuń

Copyright © 2014 Na regale , Blogger