Październikowy kącik zapowiedzi.

Aż trzy zapowiedzi związane z Wisławą Szymborską:

1. Nowy/stary tom wierszy. Już pojutrze do kupienia wszędzie, już teraz do kupienia u wydawcy.


2. Rozmowy Jerzego Illga z poetami i artystami. Premiera 20. października.3. 60 różnych wspomnień o Wisławie Szymborskiej. Pewnie połowa będzie nieciekawa i nic nowego. Ale pewnie i tak przeczytam. Premiera również 20. października.


4. Dwie nowości państwa Mizielińskich. Pierwsza z nich to "Mapy" w wersji plakatowej - można wyrywać, wieszać na ścianie, używać do lekcji. Świetny pomysł. Mapy są świetne i aż się prosi, żeby móc niektóre z nich mieć cały czas przed oczami. Do kupienia już 30. października.


5. Druga rzecz od Mizielińskich to książka o najdziwniejszych wynalazkach (latający rower i te sprawy). Potencjalnie rewelacyjna rzecz. Premiera 20. października.


6. Od wydawnictwa Dwie Siostry - trochę świątecznych wzruszeń dla dzieci. "Wigilia Małgorzaty" to książka dla starszaków, podobno wyciska łzy dorosłym (książka o samotnej Wigilii pewnej staruszki), a Pascal Blanchet dostał za ilustracje do tej książki kilka nagród. Moje must have na grudzień. 21. października w księgarniach.


7. Kolejna Munro. 22. października.


8. Biografia Eltona Johna. W zasadzie wspominam o niej, bo mam bilety na jego koncert w listopadzie. :D Ale może kiedyś przeczytam, jak się jakiś promocyjny ebook trafi. Także 22. października.


9. Rozszerzona edycja pierwszego tomu "Dzikich kart" Martina. Dla fanów starszego pana, który nam obiecał kolejny "Pieśni lodu i ognia", ale nie chce dotrzymać słowa. Kolejna premiera na 20. października (wszyscy celują w Międzynarodowe Targi Książki??? oby dawali porządne zniżki).


10. Dzienniki Andersena. Nie mogę się doszukać dokładnej daty premiery (ale strzelam, że koło 20. października? ;)). W magazynie "Książki" fajny artykuł na ich temat.


11. Dla miłośników Stommy - "Antropologia wojny". Premiera - niespodzianka - 25. października.


12. I kilka książeczek ze świata Muminków (13. października).

Byle do Targów... :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Na regale , Blogger