Środkowoletni kącik zapowiedzi.

Wydawnictwa zaczynają się budzić, sezon ogórkowy za miesiąc się kończy, więc posypały się zapowiedzi na koniec wakacji i wczesną jesień. Popatrzmy:

1. Czarne ma dla nas trzy duże biografie. 2. sierpnia - Lem, 30. sierpnia - Gombrowicz, oraz Sendlerowa (zgubiłam zdjęcie i nie mogę go znaleźć), ale nie mam dokładnej daty wydania. :)2. Media Rodzina dla maluchów trzy nowe żubry we wrześniu:
3. Dwie śliczne książki do cieszenia oczu (dla dzieci, albo i nie ;)). Z Naszej Księgarni 16. sierpnia "wyszukajka" o czerwonym smoku, przepięknie ilustrowana. A z Tekturki 1. września steampunkowa "Mechanica" (zdjęcie wnętrza z zagranicznej wersji, jak widać ;)).
4. Kolejny tom świetnych "Czasodziejów" już jest do kupienia u wydawcy (Eneduerabe), ale w innych księgarniach pojawi się dopiero 17. sierpnia. 
Z kolei drugi tom "Jak wytresować Cthulu" (książka-gra, bardzo lubiany typ przez moje dziecko) od Tadam do kupienia 15. września.5. Nowy Dan Brown 3. października od Sonia Draga. :D 


6. Dwa wznowienia książek sprzed wielu lat - Wydawnictwo Literackie wyda 30. sierpnia ponownie pewną starą książkę Thornwalda (mam w domu wydanie z 1990, wtedy przez Ossolineum), a Znak - och i ach - wyda Kornela (2.08). 7. Ponadto parę innych nowości - Pascal 13. września wypuści kolejną książkę kucharską autorki "Jadalnych kwiatów" (dla tych, którzy - tak jak ja - lubią jeść dziwne rzeczy), Znak wyda nową Zadie Smith (11. października) oraz Gretkowską (14. sierpnia).
8. A na koniec przypomnienie, że Znak konsekwentnie tłumaczy na polski kolejne książki Dahla (mój syn się w nich zakochał), więc tylko nadmienię, że jeszcze jedna ukaże się 27. września.Zebrałam dla Was zapowiedzi bardzo skrupulatnie i mam nadzieję, że nie przepuścicie całej kasy na wczasach, bo za co potem kupić książeczki? :)

P.S. Tak, wiem, dużo Znaku w tym odcinku zapowiedzi, ale zapewniam, że - niestety - Znak mi za to nie płaci. ;)

(Piszą się dwa nowe wpisy, ciekawe, czy się napiszą...)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Na regale , Blogger