Późnowiosenny kącik nowości i zapowiedzi 2020.

Rynek wydawniczy szczęśliwie wirus dotyka w stopniu bardzo umiarkowanym. Ludzie nadal czytają, nadal kupują książki. Gorzej mają stacjonarne księgarnie, ale i one, mam nadzieję, odbiją straty. A mogą to zrobić, bo nadchodzi sporo ciekawych nowości. I dzisiaj mam dla Was mój cykliczny, subiektywny wybór tego, co można będzie wkrótce poczytać.

1. Piżamorama Warszawa. Nie wiem, czy znacie cykl książek z obrazkami z serii "Piżamorama", ale jeśli nie, to czas poznać. Nie są one wyłącznie dla dzieci, bo i dorosłym przynoszą sporo frajdy. Zerknijcie tutaj:

Wersja warszawska, opracowana przez francuskich autorów, już jest do kupienia! Wszystkim kochającym tę serię albo/i Warszawę, serdecznie polecam!


2. Niezwykła książka do nauki liczenia i myślenia o innych.
Wydawnictwo Dwie Siostry proponuje niezwykłą pozycję dla dzieci. Mam dla Was opis wydawcy:

Z tą wyjątkową wyszukiwanką nauczysz się liczyć od 0 do 7,7 miliarda – i tego, że każdy człowiek się liczy. Licz ludzi na kolejnych stronach i obserwuj ich losy. Zastanów się, o czym myślą, co czują i co właśnie przeżywają. Jeśli masz bystre oko, odkryjesz ich duże i małe sekrety. Przekonasz się, że każdy jest inny, każdy ma własną, wyjątkową historię i nikt nie jest ważniejszy od innych – i że każdy jest częścią naszego wspólnego świata. A jeśli dobrze poszukasz, to kto wie – może nawet znajdziesz tu siebie!
Przyjrzyj się ludziom. Tym w książce i tym wokół ciebie.
Atrakcyjny i oryginalny koncept, efektowna warstwa graficzna i głębokie przesłanie zapewniły tej niezwykłej książce uznanie na całym świecie. W ciągu dwóch lat została przetłumaczona na ponad trzydzieści języków. Zdobyła Nagrodę Literacką Rady Nordyckiej 2019 i znalazła się na prestiżowej międzynarodowej liście White Ravens. Była także nominowana do Brageprisen – najważniejszej norweskiej nagrody literackiej, oraz do World Illustration Awards.
„Ta książka wyróżnia się w swoim gatunku. Można czytać ją wiele razy i za każdym razem odkrywać coś nowego. Można zobaczyć w niej myśli innych ludzi – a może nawet rozpoznać samego siebie w którymś z bohaterów” – werdykt jury Nagrody Literackiej Rady Nordyckiej.
 Książka ukaże się szóstego czerwca.
3. Jubileuszowe wydanie pierwszego tomu Pottera. Kolorowe okładki i krawędzie. Każdy może wybrać sobie, z jakiego domu chce książkę. :) Oczywiście książki wydaje Media Rodzina. Pierwszego lipca.


4. Macie w domu miłośnika pociągów? A może kogoś, kto kocha pop-upy? W sierpniu Wydawnictwo Dwie Siostry ma coś dla Was. :)5. Nowość małego wydawnictwa Tu się czyta jest bardzo interesująca. Temat - jak na książkę dla dzieci - wyjątkowy, bo książka mówi o wielkich przemianach społecznych - o rewolucjach. W tym o tej, która trwa obecnie. Książka jest nowością, którą już teraz można kupić. Zerknijcie. 6. Nowy Walliams, co zawsze cieszy mojego syna. ;) Jak zwykle wydany w wydawnictwie Mała Kurka. Premiera dziesiątego czerwca.


7. Trzeci tom "Małych kobietek". Cieszy mnie ta premiera, bo nie jestem w stanie znaleźć, czy w ciągu ostatnich dziewięćdziesięciu lat "Mali mężczyźni" ukazali się po polsku. Ostatnie wydanie, które znalazłam, pochodziło z 1930 roku. Wydawnictwo MG jednak zapełni tę lukę w połowie czerwca. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Na regale , Blogger