Przedwakacyjny kącik zapowiedzi.

Koniec roku szkolnego to w wydawnictwach zazwyczaj dość nudny okres. Mniej się wydaje, ludzie szykują się już na wakacje. Jeśli coś nowego się ukazuje, to zazwyczaj lekkie czytadła na kocyk (żeby nie było, nie mam nic do lekkich czytadeł na kocyk ;)).

Aczkolwiek jak pogrzebałam, to znalazłam parę rzeczy (głównie dla dzieci), które niedługo będą cieszyć na półkach księgarń.

1. 11. lipca Rebis przetłumaczy "Phantom Atlas". Świetną książkę o nieistniejących lądach, które jednakowoż trafiły na mapy. Książka była wielkim hitem wszędzie, gdzie się ukazała. Mam nadzieję, że Rebis sprosta zadaniu i wydanie będzie piękne. :)


2. 14. czerwca Nasza Księgarnia wyda trzy świetne pozycje dla dzieci. Dwa cudeńka dla miłośników świetnych polskich ilustratorów i kolejny tom o szalonym domku na drzewie, który jest absolutnie uwielbiany przez chyba każde dziecko, które do tej książki zajrzy. :)
3. Dla miłośników Pani Peregrine - bajki dla osobliwych dzieci. 16. czerwca od Media Rodzina.


4. A na koniec coś dla rodziców - historia polskiej edukacji seksualnej od Czarnego (premiera 21. czerwca).
Ostatnio Czarne wypuściło wywiady z ludźmi związanymi z polskim szkolnictwem - o tym, co w polskiej szkole jest nie tak. Teraz ukaże się kolejna książka z tej serii. Czekam niecierpliwie.


I to by było na tyle. Tak, wiem, niedużo, ale chwilowo przestój. Można czytać to, co się zgromadziło przez cały rok i nie miało czasu do tego zajrzeć. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Na regale , Blogger