Hilda i nocny olbrzym.

Druga część komiksu o Hildzie autorstwa Pearsona potwierdza jedynie geniusz autora i jego nieprawdopodobną wyobraźnię.


Tym razem Hilda wikła się w rozgrywki między niewidzialnym ludkiem, który mieszka obok jej domu (przy okazji ucząc nieładnych prawd o polityce ;)), a jej własną rodziną.
Ludek regularnie demoluje chatkę, w której mieszka dziewczynka, więc mama Hildy postanawia, że najwyższy czas przenieść się do miasta. Dziecko bardzo tego nie chce, więc szuka rozwiązania tego problemu, przy okazji rozwiązując problemy nie tylko rzeczonych niewidzialnych krasnoludków, ale też prastarego olbrzyma i jego ukochanej (którym czas płynie trochę tak, jak Entom).

Po drodze jak zwykle, mimochodem, możemy zachwycać się światem, w którym żyją bohaterowie, podziwiać cały ten komiks, jak lśniące cacko (na dodatek przepięknie wydane).


Na końcu historii, w wyniku nieszczęśliwego wypadku, dom Hildy i jej mamy zostaje zrujnowany, więc w następnej części Pearson zapewne zabierze nas do tej cywilizacji, o której mówi mama dziewczynki. Jestem tej wizji strasznie ciekawa, bo odludzie zapełnił taką niesamowitą ilością przewspaniałych stworzeń, że nie mogę się doczekać tego, co zamieszkuje metropolie tego świata.

Książka ma niestety taką samą, wysoką cenę okładkową, jak pierwsza część. Jest jednak równie dopracowana i da się ją kupić sporo taniej, jeśli się dobrze poszuka. Mimo wszystko jednak - być może warta jest tych pieniędzy? Nie ma bowiem w tej książce ani jednej zbędnej kartki. Wszystkie są śliczne, płócienny grzbiet ma srebrne, błyszczące rysunki, a wklejka z tyłu zapełniona jest na przykład opisami i rysunkami olbrzymów, które zamieszkiwały świat Hildy.
No cudo. Naprawdę. :)


4 komentarze:

 1. Kochana,
  podzieli się tajemnicą gdzie taniej kupić owe książki, bo przez Ciebie choruję a wobec sprzeciwu dziecka do czytania brak mi wystarczającej motywacji, by wydać kolejną kasę... Może jakoś prywatnie dałabyś znać o drodze do tego, by nie stracić fortuny w tym przypadku? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej chwili trwa promocja w Bonito - 30% na wszystko, więc i Hilda jest dużo taniej. :)

   Usuń
 2. oba tomy można za 80 zło kupić tu:
  http://picturebook.pl/pl/p/Hilda-1-2/465

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście projekt graficzny pierwszego tomu podobał mi się bardziej. Szczególnie projekt okładki. Jednak jest to mało znaczący drobiazg, ponieważ środek drugiego tomu zachwyca równie mocno co tomu pierwszego :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Na regale , Blogger